معرفی مینی شید

About the author : Marjan

پرده مینی شید رول چیست ؟ توضیح کامل و نحوه اندازه گیری و خرید پرده شید پرده شید نوشته bc4308ce1a7ac25a23214db572bf1508?s=96&d=mm&r=g آویژه طرح

معرفی مینی شید  

امروزه انواع پرده ها با طراحی گوناگون و در مدل های مختلف در دسترس شما قرار دارند . پرده شید به عنوان یکی از محبوب ترین پرده ها مورد استفاده قرار می گیرد . مدلی از این نوع پرده جدید و مدرن به نام پرده مینی شید نیز که در پنجره هایی با ابعاد کوچک مورد استفاده قرار می گیرد با طراحی زیبا و غیر معمول می ‌تواند در اختیار شما قرار داده شود . همانگونه که می ‌دانید پرده مینی شید متشکل از پارچه و یک عدد گیربکس جهت حرکت عمودی نیز به مانند پرده شید رول طراحی و نصب می شود . این نوع پرده با استفاده از یک زنجیر و به وسیله سیستم ساید گاید به بالا و پایین جابجا می شود .

مینی شید
پرده مینی شید

چنانچه قصد خرید پرده برای نصب در مکان ‌ها و پنجره هایی با اندازه های کوچک را دارید توصیه ما به شما استفاده از مینی شید رول خواهد بود . این گزینه به عنوان بهترین انتخاب ممکن جهت نصب در مکان هایی که فضای کافی در اطراف آن ها وجود ندارد محسوب می شود .

همانگونه که می دانید پرده رول جهت نصب نیاز به فضاهای اضافه دارد . با این حال استفاده از مینی ش ید این امکان را برای ما فراهم کرده که بدون نیاز به محل اضافه جهت نصب و اجرا می ‌تواند مورد استفاده قرار گیرد .

اگر با ما همراه بوده اید تا کنون برای شما انواع شید رول سان ست و پرده های طراحی شده را معرفی کرده ایم . ما در آویژه طرح با بهره ‌مندی از انواع پرده ها به شما کمک می کنیم تا بتوانیم یک گزینه ای ده آل جهت نصب در دکوراسیون داخلی انتخاب نمایید .

پرده مینی شید رول چیست ؟ توضیح کامل و نحوه اندازه گیری و خرید پرده شید پرده شید نوشته 220px Zebra Blind آویژه طرح
پرده کرکره ای

ویژگی های مینی شید، تفاوت آن با شید رول و کاربردهای آن

همانگونه که عنوان شد استفاده از این نوع پرده برای مکان هایی که فضای کافی ندارند بهترین گزینه خواهد بود . مینی شید به عنوان یکی از مدل های پرده با طرح های منحصر به فردی که دارد قابلیت نصب و اجرا بر روی انواع پنجره را خواهد داشت . این نوع پرده  بهترین گزینه جهت نصب بر روی پنجره های یو پی وی سی خواهند بود .

منظور از طراحی منحصر به فردی که بیان می کنیم نوع اس تایل پایه ها ، شکل آن ها و همچنین سیستم اسلاید متحرک پرده شید مدل مینی آن است . طراحی پایه های مین ی شید به گونه ای است که به شکل مستقیم بر روی پنجره ، پرده را ثابت می کند . این عملکرد موجب می شود که هنگامی که قصد باز و بسته کردن پنجره را داشته باشیم به همراه آن با جابجایی پرده نیز مواجه خواهیم بود .

امکان اتصال به چهارچوب پنجره

یکی از مشکلاتی که پرده ها رولی نظیر شید و زبرا دارند این است که هنگام باز و بسته شدن پنجره، حتما باید پرده را تا انتها بالا بکشید. به همین دلیل است که میتوان گفت مهمترین مزیتی که پرده مینی شید دارد این است که این محصول را می‌توان به چهارچوب پنجره نصب کرد و شما هنگام باز و بسته کردن پنجره، نیازی به تغییر حالت پرده ندارید.

به راحتی می‌تواند با پرده های پارچه ای ترکیب شود

یکی از مشکلاتی که پرده های پارچه ای دارند، اجبار استفاده از زیر پرده در بسیاری از پرده هاست. این زیر پرده دارای مزایای بسیاری است اما مشکلات خاص خودش را نیز دارد. مهمترین آن ظاهر نه چندان زیبای این محصولات است. اما شما می‌توانید در کنار پرده های پارچه ای خود از پرده مینی شید برای پشت پنجره و به عنوان زیر پرده بهره ببرید. در این صورت هم ظاهر پنجره های شما زیباتر می‌شود و هم حریم خصوصی شما کاملا حفظ خواهد شد.

قیمت پایین تر نسبت به سایر انواع پرده شید

پرده های رولی مثل شید و زبرا به صورت متر مربع پارچه استفاده شده، قیمت گذاری می‌شوند. از آنجا که استفاده از پرده شید به جهت اینکه سطح کامل پنجره را پوشش می‌دهد، قیمت تمام شده به مراتب بیشتری نسبت به پرده مینی شید رول خواهد داشت. در نتیجه شما با استفاده از این نوع پرده می‌توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

انواع پرده های مینی شید

به مانند انواع پرده ها، پرده مینی شید نیز در چند مدل به بازار ارائه می‌ شود . معمولاً پرده ‌های مینی شید را در دو دسته تولید و به بازار عرضه می‌ کنند . نخستین دست ه که محبوبیت و کاربرد بیشتری را بین افراد دارد مدل ساده خواهد  بود . ساده بودن این نوع از پرده های مینی شید به نوع پایه و مکانیزم حرکتی آن بر می گردد . این نوع مکانیزم کاملاً شبیه پرده شید بود ه و شباهت ‌های فراوانی با این طرح دارد . تفاوت پرده شید و پرده مینی شید ساده به قاب و پایه های آن ها بر می‌گردد .

معمولاً در پرده شید جهت نصب ، از قاب و پایه های معمولی استفاده نمی شود . در این نوع پرده کانال پارچه به صورت مستقیم با اتصال به پایه های مخصوص به اجرا در می آید . مکانیزم مینی ش ید ساده به گونه ‌ای است که جهت جابجایی و بالا و پایین کردن پرده از یک گیربکس و زنجیر استفاده می شود .

نوع دیگری از پرده های مینی شید که به مدرن شهرت دارند با استفاده از سیستم ساید گاید عملکرد فوق العاده ای خواهد داشت. مجهز شدن به این سیستم این امکان را به کاربر می دهد که جهت بالا و پایین کردن پرده و جابجایی آن با استفاده از یک پایه مخصوص و مکانیزم کاربردی اقدام نمایند .  از کاربردهای مدرن می ‌توان به استفاده در پنجره های ی که مکانیزم حرکتی آن ها به شکل عمودی باز و بسته می شوند اشاره کرد .

 مناسب برای مکان های خاص
مناسب برای مکان های خاص

همانگونه که می‌ دانید در برخی از مکان ها و خانه های مدرن ، سازمان ها ، ادارات و اماکن تجاری جهت ساخت پنجره روی به طراحی پنجره های با قابلیت باز شوندگی عمودی خواهند آ ورد. این نوع طراحی موجب می شود که شما بتوانید از فضای محیط به شکل حداکثری استفاده کرده و کمترین میزان فضا را اشغال کنید . استفاده از این مدل پنجره در کنار تمام مزایایی که دارد مشکلاتی نیز به همراه خواهد داشت . چنانچه از این نوع پنجره استفاده کنیم برای خرید پرده گزینه های محدودی پیش رو خواهید داشت . چنانچه از پرده با قابلیت باز و بسته شدن به شکل عمودی استفاده کنید از پرده رو ل نمی ‌توان در آنجا بهره برد . به همین علت بهترین گزینه برای نصب در این مکان ها استفاده از مینی شید رول ساید گاید خواهد بود .

همانگونه که پیشتر عنوان کرد یم مکانیزم عملکرد پرده شید با مینی تفاوت ‌هایی دارد . شما برای استفاده در پنجره های عمودی می توانید با نصب مینی شید و ثابت شدن این ن و ع پرده برای پنجره به بهترین شکل فضای مورد نیاز را طراحی کنید .

مزایای پرده های مینی شید و ویژگی های آن

همانگونه که می دانید استفاده از مینی شید می تواند مزایای منحصر به فردی برای شما داشته باشد . استفاده از این نوع پرده بهترین گزینه جهت نصب در محیط های غیر معمول خواهد بود . در کنار این مزیت می توان مزایای دیگری برای این مدل از انواع مدل های پرده شید بیان کرد .

–     بهترین گزینه جهت نصب و اجرا در پنجره هایی با ابعاد کوچک و محدود

–     بهره مندی از قابلیت ساید گاید جهت ثابت شدن بر روی پنجره یا درب

–     طراحی مینیمال و ساده در مقایسه با سایر پرده های بالا رو

–     بهر ه مندی از مکانیزم حرکتی در مدل های برقی، زنجیری و ساید گاید

قیمت پرده مینی شید

قیمت پرده مینی شید با توجه به اندازه و ابعاد، نوع و جنس پارچه، مدرن یا ساده بودن و مکانیزم باز و بسته شدن و نصب آنها تعیین می گردد.

به عنوان مثال، پرده برقی مینی شید قیمت بیشتری نسبت به نوع دستی و معمولی دارد. علاوه براین، در صورت وارداتی بودن پارچه و موتور و سایر قطعات استفاده شده برای نصب این پرده ها، قیمت ها بر اساس نوسانات نرخ ارز تغییر می کنند

چنانچه در خانه یا سایر ساختمان های خود نیاز به ن صب پرده با طراحی منحصر به فرد در مکان های محدود دارید ، استفاده از پرده شید نمی تواند کاربردی باشد . به همین علت امروزه با طراحی مینی شید به خوبی می ‌توان این بخش از ساختمان را پوشانده و متناسب با نیاز خود از طرح های مختلف استفاده کرد .

نحوه اندازه گیری پرده مینی شید

اندازه گیری پرده های مینی شید بسیار بسیار راحت و آسان است. تنها کافیست با یک متر فلزی قسمت های داخل پنجره را (هم عرض و هم ارتفاع) اندازه گیری و یادداشت نمایید. این مدل پرده اصلا احتیاج به کم کردن بادخور ندارد. برای مشاوره بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.

Leave A Comment

Related Articles