حمام ایده آل چه ویژگی هایی دارد؟

About the author : Marjan

حمام ایده آل چه ویژگی هایی دارد؟ وان حمام، جکوزی و تجهیزات نوشته bc4308ce1a7ac25a23214db572bf1508?s=96&d=mm&r=g آویژه طرح

یک حمام ایده آل چه ویژگی هایی دارد؟

اگر شما هم به دنبال راهکارهای مناسبی برای طراحی و ساخت یک حمام با ویژگی‌های دلخواه تان هستید و تصمیم به تغییر دکوراسیون حمام کنونی منزلتان دارید به شما پیشنهاد می ‌ ده ی م تا انتهای مطلب همراه طراحان با تجربه شرکت آویژه طرح باشید تا شما را با ویژگی‌های یک حمام ایده آل آشنا کن د .

باتوجه به پیشرفت تکنولوژی در ساخت انواع محصولات بهداشت ی در طرح ‌ ها و رنگ ‌های گوناگون مورد استفاده در حمام و استخرها ، دیگر تفاوتی ندارد که شما به سبک مدرن یا سنتی علاقه دارید و کدام یک از این سبک‌ها را به عنوان یک سبک مناسب و عالی برای یک حمام ایده آل در نظر دارید زیر ا با کمی دقت و همچنین به ‌ کارگیری تجهیزات با کیفیت و مدرن و متناسب با سلیقه شخصی ‌ تان برای طراحی و ساخت یک حمام ایده آل و شیک به همراه دکوراسیونی زیبا و بهداشتی ، به راحتی می ‌ توانید سبک مورد علاقه خود را در فضای حمام منزلتان پیاده سازی کنید.

 بنابراین از مهمتر ین متریال های لازم برای داشتن یک حمام ایده آل استفاده از محصولات لوکس و با کیفیت می ‌باشد که باعث ایجاد تفاوت بین یک حمام منحصر به فرد و لوکس با یک حمام معمول ی می‌ شود. بدون شک استفاده از متر ی ال ‌ ها ی لوکس و با کیفیت ارزش رهایی از مخارج اضاف ی و داشتن فضا ی آرامش بخش و زیبا جهت استراحت و ریلکس کردن را دارد.

 البته رعایت چندین نکته در رابطه با استفاده از این تجهیزات در فضا ی حمام حتی با کوچکترین ابعاد الزام ی است، که در ادامه مطلب به طور کامل این نکات را برا ی شما توضیح خواهیم داد ، تا شما عزیزان با رعایت این نکات کوچک و جزئی اما ضروری ، بتوانید به راحتی با صرف هزینه‌ها ی اندک از فضا ی حمام جهت انجام فعالیت‌های روزانه‌ی خود به غیر از دوش گرفتن و استحمام استفاده کنید.

طراحی حمام زیبا و ایده آل
طراحی حمام زیبا و ایده آل

ویژگی  های یک حمام ایده آل

1-دوش : محل دوش و استحمام مهمترین بخش در حمام است ،که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می ‌ باشد . برای استفاده بهتر از این قسمت و جداسازی این پارتیشن از سایر قسمت ‌ های حمام و جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی وسایل و لوازم مورد استفاده در حمام به دلیل انتشار آب و رطوبت حاصل از دوش، میتوان از دور دوشی یا کابین دوش به همراه زیر دوشی استفاده شود. استفاده از دور دوشی و زیر دوشی در عین سادگی و ظاهری زیبا، دارای نقش کاربردی در رعایت نکات بهداشتی و ایمنی محیط حمام می‌باشد.

2-پانل دوش و شیرآلات :  از دیگر بخش‌ها ی ویژه و کاربردی حمام می‌ باشد که مهمتر ین فاکتور در انتخاب این تجهیزات، نحوه‌ ی عملکرد آن‌ها می‌ باشد . به دلیل ارتباط مستقیم شیرآلات با آب، در ساخت آن ‌ ها از جنس فلزاتی مانند چدن و فولاد ضد زنگ استفاده می‌شود. تنوع پانل دوش و شیرآلات کاربردی در حمام بسیار متنوع می‌باشد و طیف وسیعی از مدل ‌ ها و سبک ‌ های مختلفی را در بر دارد.

همچنین استفاده از پانل دوش مجهز به سردوشی و دوش ‌ های متحرک‌ با سایز‌های مختلف می ‌ تواند به استحمام بهتر و راحت تر شما کمک کند و از دوش گرفتن بیشترین لذت را ببرید. علاوه بر این پانل دوش می ‌ تواند دارای تجهیزاتی مانند رسوب گیر، وان پرکن ولامپ ‌های هالوژن و همچنین سنسورهای تنظیم حرارت و فشار آب باشد.

3-وان وجکوزی : امروزه، از استفاده از حمام به عنوان محیطی آرامش بخش جهت استراحت و رهایی از عواملی همچون استرس، تنش و خستگی ‌ های روزانه رایج شده، بنابراین استفاده از حمام با کاربردهای از این قیبل نیازمند یک سری محصولات و تجهیزاتی می ‌ باشد که بتوانند که در ایجاد حس آرامش و همچنین کاربردهای درمانی نقش اساسی داشته باشد. برای رفع این نیازها می ‌ توان از جکوزی و وان در حمام و استخرها استفاده کرد. 

وان و جکوزی به عنوان یک حوضچه برای نگهداری آب عمل می ‌ کنند که درسایزهای بزرگ، متوسط و کوچک با ابعاد مختلف در مدل ‌ ها و طرح ‌ های شیک و زیبا ساخته شده اند. این حوضچه ‎ ها قابلیت نصب آپشن ‌ های فراوانی را بر روی بدنه اصلی خود دارند. که طراحی و نصب امکانات بر اساس سلیقه و نیاز مشتری انجام می‌گیرد. این متعلقات و تجهیزات جانبی می‌تواند شامل انواع ماساژورها ، جت‌های دمنده و مکنده آب، شیرالات و… باشد.

4-کابین سونا : کابین سونا نیز از دیگر تجهیزاتی است که برای تکمیل عملکرد حمام می ‌ توان از آن استفاده کرد . کابین سونا محفظه ‌ ای در شکل و طرح ‌ های مختلف است که با استفاده از بخار خشک یا مرطوب قابل استفاده می ‌ باشد. مزایای استفاده از کابین سونا در حوزه ‌ ی پزشکی و سلامت بر هیچکس پوشید نیست . از جمله مزایای این محصول می ‎ توان به کاربرد آن در درمان دردهای عضلانی و سلامت پوست اشاره کرد.

تجهیزات لازم برای طراحی یک حمام ایده آل
تجهیزات یک حمام ایده آل

تجهیزات لازم برای طراحی یک حمام ایده آل

جزئیات یک حمام ایده آل

از دیگر نکات و فاکتورها ی مهم و کاربردی که در طراحی یک حمام ایده آل، از اهمیت ویژه ای برخوردار می ‌باشد می ‌توان موارد زیر را مورد توجه قرار داد. به دلیل استفاده همزمان برق و آب در محیط حمام از جمله نکات ی که در ساخت و طراحی یک حمام ایده آل لازم می‌باشد، به کارگیری تجهیزات ی با استانداردهای ایمنی در تمام قسمت ‌ های حم ام حتی ابتدایی ترین تجهیزات مورد استفاده در این محی ط الزامی است . 

رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در محیط حمام قبل از هر چیزی باید در اولویت قرار گیرد. برق گرفتگی، سوختگی، خفگی ناشی از گاز در حمام اتفاقاتی است که در اثر رعایت نکردن نکات ایمنی ممکن است برای افراد رخ دهد. بنابراین رعایت نکات زیر در ساخت و طراحی یک حمام ایده آل لازم و ضروری است.

–     تهویه هوای حمام باید به صورت مناسب انجام گیرد که برای انجام این کار می ‌توان از پنجره و انواع هواکش ها استفاده کرد. زیرا که تجمع بخار و نشت گاز در هنگام استحمام ممکن است باعث خفگی در افراد شود.

–     استفاده از کف پوش ‌های مناسب در فضای حمام از دیگر نکات ایمنی می ‌ باشد که از سر خوردن افراد در هنگام استحمام جلوگیری می ‌ کند. بهترین نوع کف پوش برای به کار برد در کف حمام ، سرامیک ‌ های شیاردار می ‌ باشد. به این دلیل که سرامیک در برابر آب مقاوم بوده و از امنیت بیشتری در برابر لیز خوردن برخوردار است.

–     رنگ بندی تجهیزات و محصولات مورد استفاده و همچنین کاشی و کف پوش ‌ های مورد استفاده در حمام نیز باعث شیک و زیبا تر شدن حمام می ‌ شود. استفاده از رنگ ‌ های روشن و سفید فضای دلنشین تری را در حمام ایجاد می ‌ کند. البته انتخاب رنگ‌ها و هماهنگی بین آن‌ها به سلیقه افراد بستگی دارد.

–     فضاها ی نگهدار ی ش ی ک و جادار برا ی قرار دادن لوازم بهداشت ی و آرا ی ش ی در حمام کاملا ضروری م ی‌ باشد . به همین دلیل به کارگیری و استفاده از کابینت و قفسه برا ی محیط حمام علاوه بر تکمیل فضای حمام و بزرگتر نشان دادن آن با عث حفظ پاکیزگی لباس ‌ ها، مواد شوینده و آرایشی بهداشتی می‌ شود .

–     میزان روشنایی و نور در محیط حمام نیز دارای اهمیت می باشد و میتوان میزان روشنایی در این فضا را بر اساس نیاز تنظیم کرد . نصب انواع آینه در دیوارها در حمام باعث افزایش میزان نور پردازی می‌شود.

و در پایان…

شرکت آویژه طرح، از برترین تولیدکنندگان تمام تجهیزات و محصولات آرایشی بهداشتی و متعلقات و لوازم جانبی این محصولات در کشور می ‌ باشد که هم اکنون آماده این خدمات به مشتریان خود در سراسر کشور می‌باشد. شما مشتریان و خریداران گرامی می ‌ تواند با استفاده از لینک با همکاران و مشاوران شرکت آویژه طرح ارتباط برقرار کرده و پس از دریافت مشاوره از همکاران ما، اقدام به خریدی مطمئن و با کیفیت کنید.

avijehtarh.com

Leave A Comment

Related Articles