چیدمان وان حمام

About the author : Marjan

ابعاد مختلف وان حمام و نحوه چیدمان آن ها در حمام های کوچک وان حمام، جکوزی و تجهیزات نوشته bc4308ce1a7ac25a23214db572bf1508?s=96&d=mm&r=g آویژه طرح

وان حمام ظرفی در مدل‌های متنوع با ابعاد مختلف است، که محلی مناسب برای شستشو و استراحت و ریلکس کردن در حمام می‌باشد. از ساده ترین نوع وان‌ها، وان حمام مستقل است که در دو مدل بدون پایه و پایه دار در اشکال متفاوت از جمله مستطیلی، بیضی، دایره‌اییا گرد طراحی و ساخته می‌شوند.

وان‌های مستقل به دلیل تنوع فراوان، راحتی نصب، و ایجاد فضای زیبا و شیک در حمام اخیرا باعث جلب رضایت مشتریان شده و متقاضیان زیادی دارند.استفاده و کاربرد مشخص حمام گاهی اوقات باعث یکنواختی محیط آن می‌شود، اما با تولید و به روی کار آمدن تجهیزات مدرن و بهداشتی مناسب، میتوان با صرفه هزینه‌ی اندک، طراحی خاص در محیط حمام ایجادکرد. از جمله این تجهیزات کاربردی، زیبا و شیک می‌توان به وان حمام اشاره کرد.

امروزه به دلیل کوچک بودن فضای حمام در منازل آپارتمانی و گاهی تلفیق سرویس بهداشتی با این محیط، به طور معمول کوچک ترین اتاق و فضا را برای ساخت حمام در نظر می‌گیرند که کنار هم قراردادن یک پک کامل از کلیه آیتم‌های لازم در محیط حمام، برای اعضای خانواده به یک دغدغه اساسی تبدیل شده،

اما اگر کمی سلیقه به خرج دهیم میتوان با تغییر دکوراسیون به بهترین شکل از تمام فضا استفاده کرد و علاوه بر ایجادیک فضای شیک و آرام، باعث حفظ بهداشت و نظافت آن شد. یکی از راه حل‌های کارساز برای این موضوع  استفاده‌ی مناسب از فضای داخل حمام و چیدمان دکوراسیونی زیبا برای آن با به کار بردن وان حمام می‌باشد.

وان حمام کوچک و ساده

ابعاد مختلف وان حمام

هنگام خرید وان حمام با انتخاب‌های متعددی روبه‌رو هستید. در واقع میان صدها مدل، اندازه، شکل، جنس و رنگ حق انتخاب دارید. این مساله می‌تواند باعث شود هنگام خرید وان حمام مورد نظرتان، گیج و سردرگم شوید. به طور خلاصه قبل از خرید وان حمام مواردی مانند متریال به کار رفته، قیمت، کیفیت و ظرفیت وان در انتخاب شما‌ موثر هستند. از آنجایی که متراژ حمام در هر خانه ای با دیگری متفاوت است، همچنین تعداد و قد نفراتی که از وان استفاده می کنند با هم فرق دارد. قبل از خرید باید ابعاد مورد نظر خود را هم بدانید تا بتوانید وان متناسب با آن را پیدا و خریداری نمایید.

در ادامه مطلب به معرفی مهم‌ترین نکاتی خواهیم پرداخت که هنگام خرید وان حمام می‌بایست به آن‌ها دقت کنید. امید است با این اطلاعات بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

  • پیش از اقدام به خرید وان حمام حتما فضای حمام را به طور دقیق اندازه‌گیری و محل قرارگیری وان را در نظر بگیرید.
  • وان به دلیل هزینه بالا، سختی تعویض و زمان‌بر بودن نصب آن، از لوازمی است که بهتر است برای همان انتخاب اول به طور کامل دقت کنید.
  • میزان ظرفیت آب وان و همچنین متناسب بودن اندازه فضای داخلی آن با قد شما از نکات بسیار مهم در هنگام خرید وان حمام است.

ابعاد وان چقدر است؟

در جدول زیر تعدادی از اندازه های استاندارد که در ساخت وان های یک نفره، دو نفره و خردسال به کار می رود، آورده شده است.

ابعاد وانطول (سانتی متر)عرض (سانتی متر)ارتفاع (سانتی متر)قیمت (تومان)
اندازه وان یک نفره۱۸۰۸۰۶۰
اندازه وان یک نفره۱۴۰۷۰۶۶
اندازه وان یک نفره۱۷۰۸۰۶۰
اندازه وان دو نفره سه گوش۱۷۰۱۲۰۶۰
وان سه گوش خردسال۱۰۰۱۰۰۵۰
اندازه وان یک نفره سه گوش۱۵۵۱۰۲۶۰
اندازه وان یک نفره گرد۱۲۰۱۲۰۶۰
اندازه وان دو نفره۱۸۰۱۲۰۶۰
اندازه وان یک نفره سکو دار۱۵۰۷۰۸۰

وان یا وان جکوزی

وان شکلی ساده دارد و فقط آب درون آن پر خواهد شد و امکانات دیگری ندارد؛ وان جکوزی یک وان مدرن تر است که آب بوسیله خروجی هایی که بر روی بدنه داخلی آن تعبیه شده، به شدت به درون وان پرتاب می شود و در واقع ماساژور بدن و عضلات نیز محسوب می شود. استفاده از جکوزی هم با هدف درمانی و هم برای تفریح و تمدد اعصاب و گذراندن ساعاتی خوش صورت می گیرد. در بیشتر استخر های عمومی جکوزی های بزرگ با پمپ های بسیار قوی و خروجی های زیاد وجود دارند اما سیستم لوله کشی آنها از لحاظ ساختاری تفاوت چندانی با نوع خانگی ندارد. وان جکوزی خانگی یک سیستم بسیار ساده و جمع و جور است که همان قابلیت های وان های بزرگ عمومی را داراست که برای استفاده افراد بصورت ۱ تا نهایتا ۳ تا ۴ نفره (بسته به نوع و ابعاد وان جکوزی) در خانه نصب می گردد.

شاید دانستن این مطلب برایتان جالب باشد که جکوزی نام یک شرکت تولید کننده وان های حمام گردابی است که در سال ۱۹۱۵ تاسیس شده است. به دلیل آنکه این شرکت اولین بار تولید وان های گردابی با شرایط جکوزی های امروزی را تولید کرده است نامش روی آن مانده و هنوز هم با این نام شناخته می شوند.

ابعاد وان جکوزی بر اساس انواع مدل ها

ابعاد وان جکوزی تولیدی هر شرکتی ممکن است با دیگری کمی فرق داشته باشد و اعدادی که در ادامه مطلب آورده شده است یک میانگین کلی است، انواع مدل های وان جکوزی عبارتند از:

  • وان جکوزی کوچک تک نفره
  • وان جکوزی متوسط تک نفره
  • وان جکوزی بزرگ دو نفره
  • وان جکوزی گوشه یا سه گوش
  • وان جکوزی گرد
ابعاد مختلف وان حمام و نحوه چیدمان آن ها در حمام های کوچک وان حمام، جکوزی و تجهیزات نوشته bathtub size 1 آویژه طرح

ابعاد وان جکوزی تک نفره کوچک

امروزه اکثر طراحان سعی دارند فضای مناسبی را به حمام اختصاص دهند با این حال گاهی ممکن است به علت کمبود فضا فضای کمتری برای حمام در نظر گرفته شود.همچنین گاهی برخی افراد ترجیح می‌دهند تمام فضای حمامشان با وان اشغال نشود. وان جکوزی کوچک تک نفره یک وان یا ابعاد جمع و جور است که برای فضاهای بسیار کوچک مناسب بوده و فضای زیادی را اشغال نمی کند. وان جکوزی تک نفره با طول ۱۱۰ تا ۱۴۰ سانتی متر و عرض ۷۰ تا ۷۵ سانتی متر یک وان کوچک محسوب می شود. طرح و مدل این وان جکوزی های کوچک به شکل های مختلف وجود دارد. بعضی از آنها از یک مستطیل ساده ساخته شده اند و بعضی دیگر دارای انحناهایی برای تزیین و زیبایی بیشتر هستند. ابعاد وان جکوزی تک نفره کوچک بر روی قیمت آن نیز موثر است و این وان ها از سایر مدل ها ارزان تر هستند.

ابعاد وان جکوزی متوسط تک نفره

این وان جکوزی ها با وجود تک نفره بودن شان اما دارای ابعاد بزرگ تری هستند و یک نفر به تنهایی می تواند در این وان جکوزی دراز کشیده از جریان آب درون آن لذت ببرد. وان جکوزی سایز متوسط جزو محبوب ترین و پر فروش ترین ها در بین ابعاد وان جکوزی ها به شمار می رود. همچنین ابعاد وان جکوزی متوسط بیشترین تنوع مدل را هم در بین تمامی انواع وان جکوزی دارد. وان جکوزی متوسط تک نفره که بعضا (با توجه به استفاده بیشتر) به سایز استاندارد وان حمامی هم معروف شده است، به طور متوسط دارای طول ۱۴۰ تا ۱۶۰ سانتی متر بوده و عرض این نوع وان جکوزی خانگی از ۷۰ تا ۸۰ سانتی متر متغیر است. پر واضح است که قیمت وان جکوزی خانگی یک نفره با سایز متوسط نسبت به وان جکوزی کوچک تک نفره بیشتر و نسبت به وان جکوزی های بزرگ دو نفره ارزان تر است.

ابعاد مختلف وان حمام و نحوه چیدمان آن ها در حمام های کوچک وان حمام، جکوزی و تجهیزات نوشته bathtub size 2 آویژه طرح

ابعاد وان جکوزی دو نفره

اگر مشکل کمبود جا و فضا ندارید و البته بودجه کافی هم در اختیار تان است، ابعاد وان جکوزی دو نفره یک انتخاب عالی برای تان خواهد بود. ابعاد وان جکوزی دو نفره به گونه ای است که حتی بیشتر از دو نفر نیز می توانند همزمان از آن استفاده نماید و فضای لازم برای قرار دادن یکی این وان جکوزی ها حداقل ۱۳ متر مربع است. این وان جکوزی ها دارای پمپ ها و تجهیزات قوی تری هستند زیرا باید فضای بیشتری را تحت پوشش خود قرار دهند. ابعاد وان جکوزی دو نفره دارای طول ۱۷۵ سانتی متر هستند و عرض آنها نیز ۱۲۰ سانتی متر است.

ابعاد وان جکوزی سه گوش

وان جکوزی سه گوش برای مکان های نسبتا بزرگ مناسب است. البته اگر مدل تک نفره آنها را انتخاب کنید، معمولا ابعاد کوچکی دارند. ولی فرم سه گوش و مثلثی این وان جکوزی ها باعث می شود تا فضای بیشتری اشغال گردد. مزیت مهم وان جکوزی سه گوش آن است که از فضای حمام استفاده بهینه ای می شود و در واقع گوشه حمام برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد. درباره ابعاد وان جکوزی سه گوش باید گفت که اگر فضای حمام شما کوچک است می توانید از ابعاد وان جکوزی سه گوش کوچک که دارای اندازه ۹۰ در ۹۰ سانتی متر است، استفاده کنید. اما اگر برای حمامی بزرگ به دنبال این مدل جکوزی هستید، ابعاد وان جکوزی سه گوش استاندارد ۱۲۰ در ۱۲۰ سانتی متر تا ۱۶۰ در ۱۶۰ سانتی متر است.

وان جکوزیطول (سانتی متر)عرض (سانتی متر)
ابعاد وان جکوزی تک نفره کوچک۱۱۰-۱۴۰۷۰-۷۵
ابعاد وان جکوزی متوسط تک نفره۱۴۰-۱۶۰۷۰-۸۰
ابعاد وان جکوزی دو نفره۱۷۵۱۲۰
ابعاد وان جکوزی سه گوش۹۰-۱۶۰۹۰-۱۶۰
ابعاد وان جکوزی خیلی بزرگ مربعی۲۱۲۲۱۲
ابعاد مختلف وان حمام و نحوه چیدمان آن ها در حمام های کوچک وان حمام، جکوزی و تجهیزات نوشته bathtub size 3 آویژه طرح

ابعاد وان یکی از مهم ترین موضوعات در انتخاب وان حمام می‌باشد که با توجه به نیازهای متفاوت متقاضیان امروزه ابعاد متفاوتی از مدل‌های مدرن در بازار موجود می باشد که میتوان از آنها در هر نوع حمامی استفاده کرد. اگر حمام شما حتی خیلی کوچک، با ابعاد حداقل 10تا12 متر باشد می‌توانید با ترکیب کردن فضای دوش و وان به راحتی و بدون برخورد به تجهیزات دیگر و یا دیواره‌ها از فضای حمام به بهترین شکل استفاده کنید.

بنابراین با قرار دادن مستقیم وان زیر دوش دیگر نیازی نیست برای حمام کوچک‌تان دو فضای مجزا در نظر بگیرید و با این ترفند با یک تیر دو نشان بزنید.شاید بهتر است قبل از انجام بررسی نحوه‌ی انتخاب سایز و مدل انواع وان حمام در رابطه با  ابعاد و اندازه های مختلف وان‌ها صحبت کنیم.

-وان حمام سایز کوچک با ظرفیت یک نفره

-وان حمام سایز متوسط با ظرفیت یک تا دو نفره

– وان حمام سایز بزرگ با ظرفیت یک تا 4 نفره

-وان حمام سه گوشه با ظرفیت یک تا دو نفره

وان حمام کوچک

با توجه به کوچک شدن فضای حمام در خانه‌های آپارتمانی، روند استفاده و خرید وان‌های حمام در ابعاد کوچک رو به افزایش است. وان‌های حمام با طول بین 110تا 140و عرض بین 70 تا 75 سانتی متر در دسته‌ی وان‌های کوچک قرار می‌گیرند.جابجایی و نصب این وان‌ها به دلیل داشتن وزن کم بسیار راحت و بدون دردسر است. البته قیمت وان حمام کوچک در مقایسه با سایر سایزها، کمتر می‌باشد. این نوع وان‌ها به صورت تک نفره و دارای یک زیر سری هستند.

وان حمام  سایز متوسط

بیشترین سایز مورد استفاده از انواع وانهای حمام، وان حمام با سایز متوسط است که بخش بزرگی از فروش این نوع تجهیزات را به خود اختصاص داده و به دلیل تقاضای زیاد وان با این ابعاد، دارای تنوع بیشتری در طرح و مدل های مختلف  نسبت به دیگر ابعاد می‌باشد. با توجه به ابعاد مناسباین نوع وان به عنوان سایز استاندارد در نظر گرفته شده است. به طور معمول طول این نوع وان‌ها حدود 140 تا 160 سانتی متر و عرض آنها بین 70 تا 80 سانتی متر می‌باشد.قیمت وان حمام در ابعاد متوسط نسبت به وانهای حمام در ابعاد کوچک بیشتر می باشد.

وان حمام سایز بزرگ

اگر حمام شما به گونه ای ساخته شده برای انتخاب سایز وان حمام محدودیتی ندارید به شما وان‌های حمام با سایز بزرگ را پیشنهاد می‌کنیم که این نوع وان ها به صورت یک یا دو نفری طراحی میشوند. که به درخواست مشتری می‌توان تعداد زیر سری ها را افزایش یا کاهش داد. وان‌های حمام ساده سایز بزرگ چون آپشن‌های خاصی ندارند دارای قیمت مناسب هستند.

وان حمام تک نفره
وان حمام تک نفره

وان حمام سه گوش

وان حمام کنجی یا سه گوش برای فضاهای که حدود 13متر مربع و دارای 2متر عرض هستند انتخاب بسیار مناسبی است. استفاده از وانهای حمام سه گوش علاوه بر حفظ ظاهری شیک و زیبا باعث استفاده بهینه از کنج و گوشه های محیط حمام میشود. حتی اگر محیط حمام کوچک تر هم باشد میتوان از ابعاد کوچکتر وانهای حمام سه گوش استفاده کرد.

هیچی به اندازه ی که وان حمام  برای حمام‌های کوچک مناسب نیست…

اگر شما هم دغدغه کمبود فضای حمام منزلتان  را دارید و دنبال  راه حل مناسب و اقتصادی هستید و می‌خواهید با ایجاد تغییراتی ساده، فضای موجود را بهینه سازی کنید، به شما توصیه میکنم قبل از صرف هزینه زیاد برای حمام تان به بررسی و گزینشیک وان‌ حمام با ابعاد مناسب بپردازید،چرا که یک چیدمان عالی، راه حل مشکل شما باشد.

که اینگونه چیدمان به انتخاب تجهیزات کاربردی مانندوان حمام در مدل‌ها و طراح‌های زیبا با ابعاد مناسب و کاربرد آن بستگی دارد.انتخاب وان به پارامترهای مانند فضای موجود حمام، کارایی‌، استایل و زیبایی در طراحی بستگی دارد

شاید داشتن یک دوش و وان به صورت مجزا در یک حمام کوچک جزء محالات به نظر برسد اما اگر فضای حمام شما حداقل 14 متر مربع باشد، همانطور که در بالا  توضیح دادیم با استفاده از یک چیدمان خوب هیچ مشکلی بدون راه حل باقی نخواهد ماند. ولی باید توجه داشته باشید که برای انجام این کار، به نکات دیگری مثل فضای ورود و خروج و قرار دادن وسایل مورد نیاز دیگر توجه کرد.

شما می‌توانید بر اساس پلان حمام، از وان حمام سه گوش به عنوان یک گزینه بسیار مناسب بهره ببرید.که این کار علاوه بر اشغال فضای کمتری از محیط حمام، باعث ایجاد یک طراحی زیبا در فضای حمام می‌شود. از دیگر وان‌های مستقل که برای حمام‌های با فضای کم وان حمام سه گوش است که  در انواع مدل‌ها و بر اساس سفارش شما قابل دسترس هستند.

حتی اگر تصمیم دارید در کنار وان حمام یک کمد یا قفسه‌ای جداگانه برای محیط حمام سفارش دهید باید به شما بگویم دسته نگهدارید، بدون نیاز به هزینه‌های اضافی و اختصاص دادن فضای جداگانه برای این کار ما پیشنهاد بهتری برای شما داریم و آن هم استفاده از وان‌های قفسه دار می باشد که علاوه بر برطرف کردن نیاز شما برای داشتن یک وان شیک و مجزا می‌توانید از قفسه و کشوهای آن جهت نگهداری وسایل بهداشتی و آرایشی خود استفاده کنید.

avijehtarh.com

Leave A Comment

Related Articles