مقایسه پرده زبرا و پرده شید

About the author : Marjan

پرده شید و زبرا چه تفاوت هایی دارند؟ کدام یک بهتراست؟ پرده شید نوشته bc4308ce1a7ac25a23214db572bf1508?s=96&d=mm&r=g آویژه طرح

امروزه تنوع بسیار زیادی که در طراحی انواع پرده هاوجود دارد این امکان را به کاربران میدهد که متناسب با نیاز خودو دکوراسیون منزل،اقدام به خرید پرده نمایند. مقایسه پرده شیدوپرده زبرا نشان میدهد که هرکدام دارای ویژگی های منحصربه فردی خواهند بود.

مقایسه پرده شید و پرده زبرا

تنوع در طراحی و کیفیت پرده ها موجب شده که کاربران جهت انتخاب گزینه ای مناسب، باتوجه به سلیقه خود، دست بازتری داشته باشند.بااین حال میتوان گفت هدف از طراحی انواع پرده ها،تنظیم نور محیط،حفظ حریم خصوصی افراد همچنین زینت بخشیدن به منازل و ساختمان های دیگر خواهد بود.اگر بخواهیم به مقایسه پرده شیدو زبرا بپردازیم باید به شکل اصولی ودقیق آنهارا باهم بررسی کنیم.توجه داشته باشید که عدم آگاهی ازاطلاعات وویژگی های هر کدام از پرده ها میتواند منجر به انتخاب گزینه ای نامناسب برای نصب در منازل شما شود.

مقایسه پرده شید و پرده زبرا

مقایسه پرده شید و پرده زبرا

ما در مجموعه آویژه طرح با بهره مندی ازانواع پرده ها جهت نصب در مکان های مختلف، خدمات ویژه‌ای به شما ارائه میدهیم. باماهمراه باشید تااطلاعات کافی به شمادر مورد پرده شیدو پرده زبراارائه دهیم.

پرده زبرا چیست؟

قبل از طراحی پرده زبرا در دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان ها،ازپرده های معمولی استفاده میشد. بااین حال طراحی این پرده به خوبی توانست در دکوراسیون داخلی انقلابی ایجاد کند.استفاده از دولایه موازی از پارچه با دوخته شدن به شکل نواری، میتواند یک گزینه مناسب جهت نصب در منازل باشد.این پرده باطرح های بسیار زیباوعملکردی مناسب،سایه روشنهای چشم نوازی برای افراد ایجاد خواهند کرد.به پرده زبرا دراین حوزه پرده روز و شب و یا پرده رنگین کمانی نیز گفته میشود.

طیف گسترده‌ای از پارچه ها که در ساخت این پرده به کار می‌روند، باطراحی منحصربه فرد می‌توانند فضایی ایده آل و جذاب، برای شماایجاد کنند.علاوه براین،این نوع پرده به شکل دوبل غلتکی و کرکره ای طراحی ‌شده و بااستفاده از پارچه و تور به صورتی کدر میان کنار هم قرار می‌گیرند. پارچه وتورها به عنوان لایه های این پرده به شکلی خاص درکنارهم قرار میگیرند.این لایه ها را میتوان بااستفاده از زنجیر تغییر حالت داد.علاوه براستفاده به صورت دستی،ازانواع موتورهاجهت تنظیم نوراستفاده میشود.

کیفیت و زیبا پرده زبرا
کیفیت و زیبا

پرده شید چیست؟

نوع دیگری ازپرده های طراحی شده برای نصب در مکان های مختلف،پرده شید یا پرده رول نام دارد.این نوع پرده که در رنگهای مختلف وطرح های خارق العاده فضایی مدرن را برای شما به ارمغان می آورد،از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.شید رول سان ست از پرده های کرکره ای محسوب میشود که باطراحی ساده،تکرنگ و طرحدار در بازار ارائه می‌شوند.باتوجه به کیفیت این پرده شما میتوانید طرحهاوشکلهای دلخواه خود را بر روی این پرده نصب نمایید.

کیفیت و زیبایی

طراحی پرده رول به گونه‌ای است که بصورت بالار و قابلیت تنظیم جهت ورود نور به میزان دلخواه و بااستفاده از زنجیر را خواهدداشت.این نوع پرده به گونه ای طراحی می‌شود که شمادر روز میتوانید به صورت کامل آن رااجراکرده و در شب بااستفاده اززنجیر به صورت دستی و یاکنترلی،با استفاده از ریموت تنظیم نمایید. باتوجه به جنس پرده رول،جهت عبور نور،شما تنها میتوانیداز طریق بالا و پایین کردن آن اقدام نمایید.

تفاوت پرده شید و زبرا

درابتداباید بدانید که پرده شید و زبرا به عنوان نسل جدیدی از پرده ها،جایگزین پرده های سنتی شده اند.این پرده هاباطراحی بسیارزیباو خارق العاده میتوانند،فضایی زیباوجذاب درمکان های مختلف ایجاد کنند.هردو پرده قابلیت اجرادرانواع ساختمانهای مسکونی،تجاری واداری را دارند.علاوه براین سهولت در نصب این دو پرده این امکان رافراهم کرده که درسریع ترین زمان بتوانیدازآنهااستفاده کنید.باتوجه به شرایط طراحی این پرده ها،شمابه راحتی میتوانیداقدام به نصب آنها نمایید.

عمده ترین تفاوت پرده شیدوزبرا میتواندایجادسایه های نوری باشد.همانگونه که بیان کردیم در پرده شید جهت تنظیم نور ورودی شما باید بابالا و پایین کردن پرده اقدام نمایید.درحالی که چنانچه قصد تنظیم نوردرمکانهایی که پرده زبرا درآنهانصب است راداشته باشیم،میتوانیم باحرکت زنجیر کناری و بدون جمع کردن کامل پرده اقدام کنیم.باتوجه به لایه های مختلفی که در پرده زبراوجوددارد شمامیتوانید براساس نیاز خوداقدام به جمع کردن هرلایه نمایید.توجه داشته باشیدکه بالابردن کامل پرده زبرا نیز برای شماامکانپذیراست.

کدام یک بهتراست،پرده شید یا پرده زبرا؟

همانگونه که بیان کردیم پرده زبرا بااستفاده ازچندلایه پارچه وتورایجادمی‌شود.بااین حال درساخت پرده شیدازیک لایه پارچه استفاده خواهدشد. اگر بخواهیم به یکی ازعمده ترین تفاوتهای پرده شیدوزبرا بپردازیم می‌توان به عدم داشتن قابلیت سایه روشن در پرده شیداشاره کنیم.

مقایسه میزان نور ورودی

کیفیت بسیار بالایی که این پرده هادارند به شمااین امکان رامیدهند که به راحتی بتوانیدآنهاراشستشودهید.علاوه براین،این پرده هابااستفاده ازریموت کنترل قابلیت تنظیم شدن راخواهندداشت.چنانچه قصد خرید پرده رادارید میتوانید متناسب بانیاز خودودکوراسیون داخلی ساختمان اقدام نمایید.

سخن پایانی همان گونه که بیان کردیم پیشرفت در زمینه طراحی پرده این امکان رابرای شمافراهم کرده که جهت انتخاب پرده گزینه‌های متعددی پیشرو داشته باشید.امروزه پرده های شید رو لسان ست بادوام وطول عمربسیاربالاو کارایی فوق العاده طراحی می‌شوند.علاوه براین پرده رول و پرده زبرا قابلیت شستشو وهمچنین نصب سریع وآسان راخواهندداشت.مادرآویژه طرح بابهره مندی ازانواع پرده هاخدمات ویژه ای به شماارائه خواهیم داد.چنانچه قصد خرید ‌پرده رادارید میتوانیداز خدمات مااستفاده نمایید.

Leave A Comment

Related Articles