کابین سونا شاینی و مزایا

About the author : Marjan

کابین سونا و مزایا و معایب آن برای بدن وان حمام، جکوزی و تجهیزات نوشته bc4308ce1a7ac25a23214db572bf1508?s=96&d=mm&r=g آویژه طرح

معرفی کابین سونا : امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر، انسان ‌ ها به دنبال تجهیزاتی مدرن با کارایی ب ا لا هستند ، تا به وسیله ‌ی آن زندگی راحت ‌ تری داشته باشند و محیطی آرام را برای خود فراهم آورند تا بتوانند آرامش مورد نیاز خود را تامین کنند.

دوش گرفتن، استراحت کردن، ریلکس کردن در محیط حمام و با استفاده از آب ، از بهترین راهکار های به دست آوردن آ رامش برای افراد می ‌ باشد. اگر از جمله افرادی هستید که روزانه مشغله ‌ های کاری زیادی را تجربه می ‌ کنید و تمام روز را درگیر فعالیت‌های هستید که استرس زا می‌باشند و انرژی زیادی را از شما سلب می‌کنند، اما به دنبال مکانی آرام ، زیبا و امن برای رفع خستگی و استراحت هستید به شما توصیه می ‌ کنم که تا انتهای مطلب با ما باشید تا شما را راهنمایی کنیم. 

شاید تا کنون راجع به کابین سونا و کاربردهای آن صحبت ‌ های را شنیده باشید و به دنبال اطلاعات بیشتر و معتبر جهت خرید این وسیله فوق العاده باشید . ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات دقیقی از کاربردها، مزایا و معایب و ابعاد رایج کابین سونا در اختیار شما بگذاریم تا تصمیم گیری ، انتخاب و خرید برای شما راحت ‌تر شود. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کابین سونا

سونا یک محفظه یا اتاقکی سربسته در ابعاد و اشکال مختلف است که ب رای بهره ‌ گیری از هوای گرم در دو حالت خشک و مرطوب کاربرد دارد و به وسیله ‌ ی بخار، محیط آن گرم می ‌ شود.

دمای فضای کابین سونا قابل تنظیم می ‌ باشد. کابین سونا به معنای واقعی محیطی بسیار آرامش بخش و امن برای رهایی ازاسترس ‌ های ناشی از فعالیت های روزمر ه است و برای ذهن و جسم شرایطی را فراهم می ‌ کند تا با دور شدن از مشغ له‌های ذهنی به آرامش برس ید . نفس کشیدن و ریلکس کردن در یک محیط مرطوب آن هم به وسیله ‌ ی بخار، بسیار دل انگیز و انرژی بخش است. کابین سونا می ‌ تواند مجزا از محیط دوش و یا به صورت ترکیبی در فضای مورد نظر شما قرار گیرد.

کابین سونا دارای تجهیزات مدرن و لوکسی می ‌ باشد که بسته به درخواست و سفارش مشتری به بستر اصلی اضافه می ‌ شود از جمله این تجهیزات، لامپ ‌ های سقفی و دیواری، سیستم تهویه هوا، شیرهای دوش ثابت و متحرک و چند حالته، جت های ماساژور، سیستم ‌ های صوتی، سیستم جکوزی، دماسنج، ریموت و انواع نازل ‌ ها می‌باشد. در کابین سونا یا اتاقک ‌ های آن سکوهای نصب شده که امکان نشستن را برای شما فراهم می ‌ کند تا بهتر بتوانید نفس بکشید و استرا ح ت کنید.

سونا به دو دسته ‌ ی خشک و بخار تقسیم بندی می ‌ شوند که هر دو برای سلامتی بسیار مفید هستند ، با این تفاوت که سونای خشک را با سوزاندن زغال و سنگ ‌ های مخصوص در کوره گرم می ‌ کنند و جنس این اتاقک‌ها حتما باید از چو ب باشد. و سونای بخار را با جوش آمدن آبی که در دستگاه موجود در کابین سونا نصب شده ، گرم می ‌ کنند.

کاربردهای کابین سونا

از آنجایی که با ورود به کابین سونا احساس بسیار عالی به شما دست می ‌ دهد ، پس میتوان گفت که این وسیله برای سلامتی شما بسیار مفید است. در طب سنتی و پزشکی جهت تسکین دردهای عضلانی، یا ترمیم عضوهای آسیب دیده مانند کمر و بدن و یا در کمک به روند بهبود دردهای مزمن و آرتروز به بیماران توصیه می ‌ شود. ابعاد کابین ‌ های سونا به گونه ‌ ای اند که در هر مکانی قابل استفاده هستند از جمله منازل، ویلاها، باشگاه‌ها، هتل‌ها، استخرها و یا در مطب‌های خصوصی در حوزه‌ی طب سنتی جهت انرژی درمانی بیماران.

مز ایا ی کابین سونا

  • – سلامت پوست
  • – کاهش و بهبود فشار خون
  • – تسک ی ن درد در اثر شل کردن عضلات و انجام ر ی لکس ی شن
  • – بهبود سلامت قلب، کاهش علائم ب ی مار ی ‌ ها ی رومات ی سم ی
  • -کاهش علائم بیماری آسم

-ایجاد آرامش، از زمان ‌ های گذشته کابین سونا در شکل و ابعاد سنتی برای ایجاد آرامش ، کاربرد داشته است به این صورت که با افزایش ضربان قلب، غلظت خون در رگ ‌ ها کاهش پیدا می ‌ کند. و باعث بهتر شدن گردش خون می ‌ شود. اگر این عمل به صورت طولانی مدت انجام شود بدن از نظر جسمی و روحی در حالت استراحت قرار می ‌ گیرد و باعث به وجود آمدن احساس سبکی و آرامش در فرد می ‌ شود که کیفیت خواب شما را نیز افزایش خواهد داد.

-قابل نصب در تمام مح ی ط ها ی سرباز و سر بسته

– کاب ی ن سونا باعث ز ی باتر شدن فضا ی حمام و استحمام شما م ی‌ شود و از خ ی س شدن فضا ی حمام و وسا ی ل بهداشت ی و آرا ی ش ی مورد استفاده در مح ی ط حمام جلوگ ی ر ی م ی‌ کند . که ا ی ن کار مانع از زنگ زدن و رسوب گ ی ر ی تجه ی زات م ی‌ شود .

– به دل ی ل داشتن ماساژورها ی به کار رفته در کاب ی ن سونا، م ی توان برا ی ماساژ قسمت‌ها ی مختلف بدن از آن ن ی ز استفاده کرد. البته قابل ذکر است که تعداد ماساژورها به حجم و ابعاد کاب ی ن سونا ی طراح ی شده بستگ ی دارد.

-به دل ی ل تول ی د کاب ی ن‌ها ی سونا در ابعاد مختلف، تعداد ی از ا ی ن کاب ی ن‌ها دارا ی وان ی ا لگن هستند که ا ی ن مدل ها هم به عنوان وان و هم به ع نوان سونا مورد استفاده قرار م ی‌ گ ی رند .

-حت ی م ی توان با افزودن پمپ‌ها و جت‌ها ی متفاوت به کف و قسمت پا یی ن ی وان کاب ی ن، از آن به عنوا ن جکوز ی ن ی ز استفاده شو د.

معایب استفاده از کابین سونا

  • – به دلیل تعرق زیاد در هنگام استفاده از کابین سونا، آب زیادی از بدن خارج می ‌ شود که کم آبی شدید باعث به وجودآمدن شرایطی مانند سرگیجه، افت فشار خون، تشنج، شوک و گرما زدگی، می ‌‍‌ شود. بنابراین قبل و بعد از هر بار استفاده از سونا ، مقدار زیادی آب بنوشید.
  • – طبق تحقیقات انجام شده، یکی از معایب استفاده از سونا به مدت طولانی،کاهش باروری مردان می‌باشد.
  • – استفاده از کابین سونا برای خانوم ‌ های باردار، افراد دارای بیماری صرع و بیمارانی که داروی آرامش بخش مصرف می ‌ کنند باید حتما با مشورت پزشک انجام شود.

مدل و ابعاد رایج انواع کابین سونا

از نکات مهمی و ویژه‌ای که باید در هنگام انتخاب ‌ و خرید کابین سونا به آن توجه کنید جنس و ابعاد آن می ‌ باشد. مدل ‌ های که از جنس اکریلیک هستند به دلیل ضد خش بودن و مقاوم در برابر عوامل مختلف از بهترین نوع هستند. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر از ابعاد، جنس، طراحی و مدل ‌ های متفاوت کابین سونا تصاویری از این محصول ارزشمند قرار داده ایم. و مشخصات هر کدام در زیر آن درج شده است.

کابین سونا همراه با سکو و دوش تک نفره
کابین سونا همراه با سکو و دوش تک نفره

مدل: N-SR001 در 2تیپ

ابعاد: 90*90*215 سانتی متر

جنس بدنه: ABS/PMMA

رنگ: سفید

نوع پنل: جلو و بغل (چپ و راست)

کابین سونا همراه با شیر دوش متحرک
کابین سونا همراه با شیر دوش متحرک

مدل: N-SR003 در 2تیپ

ابعاد: 130*130*215 سانتی متر

جنس بدنه:  ABS/PMMA

جنس شاسی: استیل

رنگ: سفید

نوع پنل: جلو و بغل (چپ و راست)

کابین سونا همراه با وان
کابین سونا همراه با وان

مدل : N-SR004 در 2تیپ

ابعاد:145*145*212 سانتی متر

رنگ: سفید

جنس بدنه: ABS/PMMA

جنس شاسی: استیل

نوع پنل: جلو و بغل (چپ و راست)

کابین سونا سکو دار دو نفره
کابین سونا سکو دار دو نفره

مدل: N-SR006 در 2تیپ

ابعاد: 140*86*213سانتی متر

جنس بدنه: ABS/PMMA

جنس شاسی: استیل

نوع پنل: جلو و بغل (چپ و راست)

اگر بعد از خواندن این مطلب تصمیم به خرید کابین سونا دارید می ‌ توانید با م راجعه به سایت شرکت آویژه طرح، که چندین سال است با به رعایت اصول بهداشتی و استاندار د های مجاز و استفاده از نوآوری و خلاقیت در راستای افزایش کیفیت و کاهش قیمت ، اقدام به تولید مدل ها و ابعاد متفاوت انواع کابین سونا با مقاومت بالا ، نموده مراجعه کنید. و از خریدی مطمئن لذت ببرید و آسایش و آرامش را به خود هدیه دهید.

avijehtarh.com

Leave A Comment

Related Articles