آموزش بهترین روش شستشوی پرده شید رول

نحوه شستشو پرده شید رول

برای زیباسازی فضای داخلی خانه ها ودکوراسیون مکان‌های مختلف،ازتجهیزات کاربرد یا استفاده می‌شود.پرده شید رو به عنوان آپشنی زیبا،جهت تزیین پنجره ها درخانه هامحسوب میشود.باتوجه به کیفیت بالایی که پرده شید رول دارد استفاده ازآن درمکانهای گوناگون میتواند کاربردی باشد.

به هنگام خرید پرده برای مکانهای مختلف،شرایط متعددی مدنظر قرارمیگیرد.علاوه برکیفیت بالایی که درساخت پرده شید مشاهده میشود،ویژگی منحصر به فردآن قابل شستشو بودن خواهدبود.باتوجه به اینکه بروز گردوغبار و سایر عوامل میتواند موجب کثیفی و آلودگی پرده شود،قابل شستشوبودن آن ازویژگیهای کاربردی محسوب میشود.

طراحی پرده رول به گونه ای است که به راحتی می ‌توان باصرف چند دقیقه زمان اقدام به شستشوی آن نمود.ما در اینجا با نحوه شستشوی پرده شیدرول شمارا آشنا خواهیم کرد.

شستشوی پرده شید رول
شستشوی پرده شید رول

پرده شید رول چیست؟

شیدرول سان ست به عنوان یکی از زیباترین و معروف ترین پرده های موجود محسوب می‌شود. استفاده از پرده شید در مکانهای تجاری و اداری علاوه بر مصارف خانگی کاربرد فراوان دارد.باتوجه به کیفیت بالایی که پرده شید رول دارد، استفاده ازآنها در مکانهای مختلف به خوبی میتواند پاسخگوی نیازهای کاربران شود.

ویژگی های منحصر به فرد یک پرده رول دارد این امکان را به شما میدهدکه علاوه بر استفاده درشرایط مختلف،به راحتی بتوان آنها را مورد شستشو قرارداد.به هنگام خرید پرده یکی ازمهمترین ویژگی‌هایی که مدنظر خریدار قرارمیگیرد قابل شستشو بودن آن خواهد بود. شما به راحتی میتوانید به طورکامل پرده شید را شستشو داده وآنرا مجدد نصب نمایید.

جنس پارچه های شید رول سان ست به گونه‌ای است که با استفاده از جاروبرقی نیزمیتوانید اقدام به تمیزکردن آن نمایید.روشهای مختلف نیز جهت شستشو وپاک کردن آن دردسترس شماقراردارد.بامادرآویژه طرح همراه باشید تا روش شستشوی پرده شید را برای شما بیان کنیم.

مراحل شستشوی پرده شید رول

برای شستشوی شید رول می ‌توانید با طی کردن مراحل زیربه راحتی اقدام نمایید.دقت داشته باشید که پرده شید را میتوان بدون جدا کردن از قاب نیز مورد شستشو قرار داد.

مرحله اول (باز کردن پرده)

برای شروع فرآیند شستشو ابتدا باید پرده را در پایینترین حالت به شکل کاملاً باز قرار دهید. این عمل موجب میشودکه بتوانید تمام پرده را تمیز کرده و شستشو نمایید.دقت داشته باشیدکه به هیچ عنوان قسمتی ازپرده که دچار آلودگی وکثیفی شده را شستشو ندهید.این عمل در دراز مدت موجب رنگ رفتن بخشی از پرده میشود.

مرحله دوم (جارو کردن)

دراین مرحله با جارو کردن پرده بااستفاده از جاروبرقی تمام آلودگی هارا از روی پرده جمع کنید.با استفاده از ابزار برس شکل جاروبرقی شروع به تمیز کردن آن کنید.سعی کنید از یک سمت شروع به جاروکردن پرده نمایید. باتوجه به اینکه پرده رول می‌تواند دربرگیرنده گرد و غبار فراوان باشدقبل از شستشوی آن از جاروبرقی استفاده نمایید.

مرحله سوم (تهیه محلول شستشو)

دراین مرحله با استفاده از مقداری آب ولرم و افزودن مایع ظرفشویی ومایع شستشو،مخلوط مناسبی تهیه کنید.سعی کنیدبه مقدار نیاز از صابون وآب در درون یک ظرف، این محلول را تهیه نمایید.حال بابه هم زدن محلول به خوبی آن را حل کرده تا برای شروع شستشو آماده باشد. استفاده از مواد شیمیایی و سفیدکننده میتواند موجب آسیب رساندن به رنگ پرده شود.به همین علت بهترین گزینه استفاده از صابون مایع و ظرفشویی خواهد بود.

تهیه محلول شستشو پرده شید

مرحله چهارم (استفاده از اسفنج برای شستشو)

حال بایک اسفند آغشته به محلول تهیه شده و یا یک حوله میتوانید شروع به شستشوی پرده نمایید. چنانچه حوله واسفنج تهیه شده توسط شما مرطوب باشد ممکن است هنگام شستشوی پرده شید محلول به آن نفوذ کرده ومنزل شما را کثیف نماید. بهتر است به خوبی متناسب با نیاز اقدام به آغوش کردن اسفنج یا حوله نمایید.

مرحله پنجم (شستشو از بالا به پایین)

بهترین کار برای شستن پرده شید شستشو از بالا به پایین خواهد بود. سعی کنید از بالاترین قسمت شروع کرده وبه سمت پایین پرده را تمیز کنید. به این شکل تمام پرده را شستشو داده تا به صورت یکنواخت آنراتمیز کنید.چنانچه در حین کار لکه های بزرگتری را مشاهده کردید،میتوانید وقت بیشتری برای شستشوی آن قرار دهید.

شستشو از بالا به پایین پرده شید

مرحله ششم (پاک کردن اسفنج)

درحین فرآیند شستشو سعی کنیداسفنج یاحوله تهیه شده راچندین بار بشویید.این عمل موجب میشود که لکه های موجود بر روی آن رفع شود.

مرحله هفتم (استفاده از لکه برهای خاص)

چنانکه در فرآیند شستشو به لکه های سخت برخورد کردید میتوانید با استفاده از پاکک ننده های لکه پارچه،روی به رفع آن آورید.دقت داشته باشید که پاک کننده به گونه ای باشدکه موجب رنگ رفتن پرده نشود.ابتدا این لکه بر را بر روی قسمتی از پرده امتحان کنید تا در صورت بروز مشکل درقسمت‌های دیگر از آن استفاده نکنید.

مرحله هشتم (خشک کردن پرده)

پس از شستشوی کامل پرده وجهت خشک کردن آن پرده رابه شکل کاملاً باز نگهدارید. سعی کنید پرده شید را قبل ازخشک شدن کامل،بالا و پایین نکنید. این عمل میتواند موجب ایجاد لکه های جدید بر روی پرده شیدمی شود.دقت داشته باشید به علت استفاده نکردن بیش از حد آب، فرایند خشک شدن زیاد طول نخواهد کشید.

سخن پایانی پرده شید باتوجه به خاصیت خارق العاده ای که دارد به راحتی قابل شستشو خواهد بود.رعایت نکاتی میتواند به شما کمک کند تا به هنگام شستشوی پرده شید رول از ورود لکه های جدید در آن جلوگیری نمایید.ما در آویژه طرح بابهره مندی از انواع پرده شید رول با کیفیت بالا، آنها را برای شما نصب میکنیم. توجه داشته باشید که برای شستشوی این پرده به هیچ عنوان اقدام به شستشوی بخشی ازآن نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای پرکردن این فرم ازتون تشکر میکنیم در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت

برای اطلاع از قیمت میتوانید تماس بگیرید یا فرم تماس کامل نمایید همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت .