شستن پرده شید

برای زیباسازی فضای داخلی خانه ها و دکوراسیون مکان ‌های مختلف، از تجهیزات کاربردی استفاده می ‌شود. پرده شید رول به عنوان آپشنی زیبا، جهت تزیین پنجره ها در خانه ها محسوب می شود. با توجه به کیفیت بالایی که پرده شید رول دارد استفاده از آن در مکان های گوناگون می تواند کاربردی باشد.

به هنگام خرید پرده برای نصب در مکان های مختلف، شرایط متعددی مد نظر قرار می گیرد. علاوه بر کیفیت بالایی که در ساخت پرده شید مشاهده می شود، ویژگی منحصر به فرد آن قابل شستشو بودن خواهد بود. با توجه به اینکه بروز گرد و غبار و سایر عوامل می تواند موجب کثیفی و آلودگی پرده شود، قابل شستشو بودن آن از ویژگی های کاربردی محسوب می شود.

شستشوی پرده شید رول

طراحی پرده رول به گونه ای است که به راحتی می ‌توان با صرف چند دقیقه زمان اقدام به شستشوی آن نمود. ما در اینجا با نحوه شستشوی پرده شید رول شما را آشنا خواهیم کرد.

پرده شید رول چیست؟

شید رول سان ست به عنوان یکی از زیباترین و معروف ترین پرده های موجود محسوب می ‌شود. استفاده از پرده شید در مکان های تجاری و اداری علاوه بر مصارف خانگی کاربرد فراوان دارد. با توجه به کیفیت بالایی که پرده شید رول دارد، استفاده از آن ها در مکان های مختلف به خوبی می تواند پاسخگوی نیازهای کاربران شود.

ویژگی های منحصر به فردی که پرده رول دارد این امکان را به شما می دهد که علاوه بر استفاده در شرایط مختلف، به راحتی بتوان آن ها را مورد شستشو قرار داد. به هنگام خرید پرده یکی از مهمترین ویژگی‌ هایی که مد نظر خریدار قرار می گیرد قابل شستشو بودن آن خواهد بود. شما به راحتی می توانید به طور کامل پرده شید را شستشو داده و آن را مجدد نصب نمایید.

جنس پارچه های شید رول سان ست به گونه ‌ای است که با استفاده از جارو برقی نیز می توانید اقدام به تمیز کردن آن نمایید. روش های مختلف نیز جهت شستشو و پاک کردن آن در دسترس شما قرار دارد. با ما در آویژه طرح همراه باشید تا روش شستشوی پرده شید را برای شما بیان کنیم.

مراحل شستشوی پرده شید رول

برای شستشوی شید رول می ‌توانید با طی کردن مراحل زیر به راحتی اقدام نمایید. دقت داشته باشید که پرده شید را می توان بدون جدا کردن از قاب نیز مورد شستشو قرار داد.

مرحله اول (باز کردن پرده)

برای شروع فرآیند شستشو ابتدا باید پرده را در پایین ترین حالت به شکل کاملاً باز قرار دهید. این عمل موجب می شود که بتوانید تمام پرده را تمیز کرده و شستشو نمایید. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان قسمتی از پرده که دچار آلودگی و کثیفی شده را شستشو ندهید. این عمل در دراز مدت موجب رنگ رفتن بخشی از پرده می شود.

مرحله دوم (جارو کردن)

در این مرحله با جارو کردن پرده با استفاده از جارو برقی تمام آلودگی ها را از روی پرده جمع کنید. با استفاده از ابزار برس شکل جاروبرقی شروع به تمیز کردن آن کنید. سعی کنید از یک سمت شروع به جارو کردن پرده نمایید. با توجه به این که پرده رول می ‌تواند دربرگیرنده گرد و غبار فراوان باشد قبل از شستشوی آن از جاروبرقی استفاده نمایید.

آموزش شستشوی پرده زبرا و شید رول
نحوه شستشوی پرده شید رول. پرده‌های شید رول بسیار پرکاربرد هستند و گزینه‌ای زیبا جهت تزئین پنجره‌ها و فضای خانه می‌باشند.

مرحله سوم (تهیه محلول شستشو)

در این مرحله با استفاده از مقداری آب ولرم و افزودن مایع ظرفشویی و مایع شستشو، مخلوط مناسبی تهیه کنید. سعی کنید به مقدار نیاز از صابون و آب در درون یک ظرف، این محلول را تهیه نمایید. حال با به هم زدن محلول به خوبی آن را حل کرده تا برای شروع شستشو آماده باشد. استفاده از مواد شیمیایی و سفید کننده می تواند موجب آسیب رساندن به رنگ پرده شود. به همین علت بهترین گزینه استفاده از صابون مایع و ظرفشویی خواهد بود.

تهیه محلول شستشو

مرحله چهارم (استفاده از اسفنج برای شستشو)

حال با یک اسفند آغشته به محلول تهیه شده و یا یک حوله می توانید شروع به شستشوی پرده نمایید. چنانچه حوله و اسفنج تهیه شده توسط شما مرطوب باشد ممکن است هنگام شستشوی پرده شید محلول به آن نفوذ کرده و منزل شما را کثیف نماید. بهتر است به خوبی متناسب با نیاز اقدام به آغوش کردن اسفنج یا حوله نمایید.

آموزش شستشوی پرده زبرا و شید رول
آموزش شستشوی پرده زبرا و شید رول

مرحله پنجم (شستشو از بالا به پایین)

بهترین کار برای شستن پرده شید شستشو از بالا به پایین خواهد بود. سعی کنید از بالاترین قسمت شروع کرده و به سمت پایین پرده را تمیز کنید. به این شکل تمام پرده را شستشو داده تا به صورت یکنواخت آن را تمیز کنید. چنانچه در حین کار لکه های بزرگ تری را مشاهده کردید، می توانید وقت بیشتری برای شستشوی آن قرار دهید.

شستشو از بالا به پایین

مرحله ششم (پاک کردن اسفنج)

در حین فرآیند شستشو سعی کنید اسفنج یا حوله تهیه شده را چندین بار بشویید. این عمل موجب می شود که لکه های موجود بر روی آن رفع شود.

مرحله هفتم (استفاده از لکه برهای خاص)

چنانکه در فرآیند شستشو به لکه های سخت برخورد کردید می توانید با استفاده از پاک کننده های لکه پارچه، روی به رفع آن آورید. دقت داشته باشید که پاک کننده به گونه ای باشد که موجب رنگ رفتن پرده نشود. ابتدا این لکه بر را بر روی قسمتی از پرده امتحان کنید تا در صورت بروز مشکل در قسمت ‌های دیگر از آن استفاده نکنید.

مرحله هشتم (خشک کردن پرده)

پس از شستشوی کامل پرده و جهت خشک کردن آن پرده را به شکل کاملاً باز نگه دارید. سعی کنید پرده شید را قبل از خشک شدن کامل، بالا و پایین نکنید. این عمل می تواند موجب ایجاد لکه های جدید بر روی پرده شید می شود. دقت داشته باشید به علت استفاده نکردن بیش از حد آب، فرایند خشک شدند زیاد طول نخواهد کشید.

سخن پایانی

پرده شید با توجه به خاصیت خارق العاده ای که دارد به راحتی قابل شستشو خواهد بود. رعایت نکاتی می تواند به شما کمک کند تا به هنگام شستشوی پرده شید رول از ورود لکه های جدید در آن جلوگیری نمایید. ما در آویژه طرح با بهره مندی از انواع پرده شید رول با کیفیت بالا، آن ها را برای شما نصب می کنیم. توجه داشته باشید که برای شستشوی این پرده به هیچ عنوان اقدام به شستشوی بخشی از آن نکنید.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *