شستن موکت خارجی سیزال

نحوه شستشوی فرش های سیزال چگونه است؟ 

قصد داریم برای شما کاربران و مصرف کنندگان موکت های سیزال، نکات مهم در زمان شستشوی موکت خارجی سیزال (Sisal) را عوض نماییم. پس با ما همراه باشید. موکت خارجی سیزال از الیاف مخصوص سیزال(Sisal)  تولید شده و نگهداری و تمیزی از آنها نیازمند به رعایت نکات مهمی را به برای مصرف کنندگان دنبال خواهد داشت. از آنجایی که موکت با توجه به تنوع در رنگ و مدل های موجود از مهم ترین و قدیمی ترین کفپوش ها برای منزل و یا محیط های اداری می باشند، برای همین به مدل های مخصوص کلی  به نام موکت مسکونی و موکت اداری و موکت اتاق کودک تقسیم بندی می شوند. موکت سیزال نیز در این انواع مدل های گفته شده، مدل های  بسیار با کیفیتی را عرضه بازار های جهانی مخصوصا بازار ایران نموده و از مشتریان خاص خود برخوردار است. کاربری های مهم از جمله نگهداشت دمای سالن و ممانعت از انتقال صدا یکی از ویژگی های موکت خارجی سیزال است که در کنار رعایت نکات در تمیزی و شستشوی آن می تواند برای مصرف کنندگان شرایط بسیار خوبی را به همراه داشته باشد.

چگونه موکت خارجی سیزال را تمیز کنیم؟

راه های متفاوتی برای شستشوی موکت وجود دارد اما، تمیزی موکت را باید بر اساس نوع کثیفی آن مورد بررسی قرار داد.

1-    اگر خواستید خودتان دست بکار شده و موکت خارجی سیزال را تمیز نمایید، ابتدا با استفاده از جاروبرقی اقدام به جمع آوری خرده ‌آشغال ‌ها و گرد و غبار های موجود از سطح موکت نمایید.

لونا

2-    بعد از اتمام مرحله قبل، به سراغ استفاده از شامپو مخصوص هماهنگ با الیاف و متریال بکار رفته موکت بروید. این کار برای این است که آسیبی به بافت موکت نرسد. پیشنهاد ما انتخاب شامپویی است که در فرمولاسیون آن مواد شیمیایی کمتری بکار رفته باشد تا به الیاف موکت و رنگ ‌ها آسیبی نرسد تا همچنان موکتی با پرزهایی نرم و زیبایی داشته باشید.

3-    اگر در سطح موکت خارجی سیزال لکه دیدید، می توانید برای لکه زدایی موکت مانند لکه های چای و یا قهوه، آنها را با استفاده از ماست از بین ببرید. برای این کار مقداری ماست بر روی لکه ها ریخته و سپس با دستمال نمناک اقدام به جمع آوری و پاک کردن لکه نمایید.

4-    گاهی ممکن است لکه های موجود از نوع ادویه جات بوده باشد. برای پاک کردن این نوع از لکه ها با کمی آب لیمو به پاک کردن لکه ها بشتابید. برای این کار مقداری آب لیمو را در آب رقیق نموده و سپس به جهت لکه زدایی محیط مشخص شده را به ان اغشته نمایید. بعد با استفاده از پارچه ای نمناک مراحل شستشو را به اتمام رسانید.

5-    اگر لکه ایجاد شده بر اثر چکیدن پارافین شمع بود، ابتدا با استفاده از یک چاقو اقدام به جمع آوری شمع های سفت شده نمونده تا شرایط را برای پاک کردن موکت مهیا نمایید، بعد از ان تکه کاغذ روغنی و یا دستمال به روغن آغشته شده را بر روی لکه ها گذاشته و با اتو آن را گرم نموده تا پارافین باقی مانده جذب کاغذ شود.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *